jeśli potrzebujesz samochodu na krotki okres, to wynajem krotkoterminowy vw caddy combi to dobry wybor, gdyz zapewnia elastycznośc i mozliwośc wyboru roznych opcji. vw caddy combi wynajem krotkoterminowy wynajem dlugoterminowy vw caddy combi to dobry wybor dla firm, ktore potrzebuja samochodu dostawczego na dluzszy okres czasu. dzieki bogatej ofercie wynajmu krotkoterminowego vw caddy combi, klienci moga wybierac spośrod roznych wersji wyposazenia, a takze czasu trwania umowy, co pozwala na indywidualne dopasowanie do potrzeb i wymagan. ifleet wynajem samochodow sp z o. o. spolka komandytowa gorczewska 32 01-147 warszawa polska nip: 5272852234
Mowa ciała – co o nas mówi

Ludzie, chcąc nie chcąc cały czas nadają i odbierają komunikaty. W zasadzie mowa ciała, czyli komunikacja niewerbalna odbywa się na poziomie podświadomym, chyba że skupimy się na innych osobach z zamiarem odczytania ich mowy ciała. Również świadomie i celowo możemy nadawać komunikaty sposobem poruszania się, uśmiechem itp. Mowa ciała jest ważną wskazówką o nastawieniu danej osoby oraz o jej utrwalonych cechach, takich jak temperament czy charakter.

Podstawowymi elementami mowy ciała są: gesty, mimika twarzy, postawa ciała, zapach, dotyk, wygląd, kontakt wzrokowy czy odległość od rozmówcy. Co istotne mowa ciała jest bardziej znacząca niż słowa, które wypowiadamy. To, w jaki sposób mówimy i co mówimy, oczywiście ma znaczenie, ale jeśli jednak chcemy, by nasz przekaz był skuteczny, musimy bardzo dobrze opanować komunikację niewerbalną.

Mowa ciała – jak ją czytać

Zacznijmy od dołu, czyli od stóp. Ludzie zazwyczaj nie zwracają szczególnej uwagi na tę część ciała, naturalnie kierując ją na twarz, ręce i tułów. Jednakże mowa stóp jest równie ważnym informatorem, jeśli chodzi o nastawienie i odczucia rozmówcy. Podczas rozmowy warto zwracać uwagę, w którą stronę skierowane są czubki stóp twojego rozmówcy. Mogą one zdradzić, czy rozmówca jest zainteresowany rozmową, jego przystępność i otwartość, ale również jego nastawienie i zainteresowanie kontynuowaniem rozmowy.

A ręce? Co one zdradzają o nas? W mowie ciała to one odgrywają kluczową rolę. Odpowiednio używane podkreślą i wzmocnią nasz przekaz. Jednak jeśli wykonywane nimi gesty nie będą spójne, z tym, co wypowiadamy, słuchacz może uznać nas za osobę niewiarygodną.

Teraz czas na oczy. Jak to mawiają „oczy są zwierciadłem duszy” i jest to poniekąd prawda. Mają one bowiem ogromne znaczenie podczas rozmowy, gdyż zdradzają wiele. Tak samo jest ze słowami słynnej piosenki Jana Pietrzaka – „Czy te oczy mogą kłamać?” – oczywiście, że nie mogą, są one dla nas źródłem informacji o innych, ponieważ można z nich sporo wyczytać.

W mowie ciała ważne są również nieświadome gesty, które nazywane są adaptorami. I są to na przykład pojawiające się czerwone plamy na szyi, nadmierne pocenie się, drżący głos, zaciskanie rąk, skubanie paznokci, obrywanie skórek, dotykanie twarzy, brody, nosa, stukanie palcami, poruszanie obrączka lub pierścionkiem, i wiele innych niewinnych gestów, które można rozszyfrować.

Jednak najczęstszym błędem, jaki jest popełniany przy interpretacji mowy ciała, jest opieranie się tylko na pojedynczych gestach, a nie branie pod uwagę całości.

Dlatego, aby zrozumieć co mówi o naszym rozmówcy jego mowa ciała, powinniśmy wykształcić w sobie umiejętność przenikliwej obserwacji. Umiejętność ta pozwoli unikać błędów w relacjach oraz skuteczniej komunikować się z innymi.

 

Popularne tagi: sztuka prezentacji szkoleniesztuka prezentacjiwystąpienia publiczne szkolenieprezentacja biznesowa